REZONANS MAGNETYCZNY w WARSZAWIE

BADANIE MRI W CENTRUM DIAGNOSTYKI OBRAZOWEJ W WARSZAWIE

Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI) jest jednym z najbardziej zaawansowanych sposobów na uzyskanie informacji z wnętrza naszego organizmu. Znakomicie sprawdza się w badaniach głowy, szyi, stawów, mięśni, kości czy kręgosłupa. W rezonansie magnetycznym wykorzystuje się pole magnetyczne oraz fale radiowe.

Zadzwoń już dziś i umów się na badanie! 22 101 01 69

CENNIK / AKTUALNE PROMOCJE

Badamy aparatem GE Signa Explorer 1.5T - najnowocześniejszy w Europie.

Wykonujemy badania z użyciem środka kontrastującego, a pomiar poziomu Kreatyniny wykonasz u nas w kilka minut.

TERMINY
ZAPEWNIAMY DOGODNY TERMIN
22 101 01 69
PŁYTA CD
ODBIERZ PŁYTĘ BEZPOŚREDNIO PO BADANIU
Opis wyślemy drogą elektroniczną
OPIS LEKARZA
DOŚWIADCZONA KADRA
Szczegółowy opis badania
DOJAZD DOGODNY
SPRAWDŻ DOBRY DOJAZD
Połączenia komunikacyjne - mapka
BEZ SKIEROWANIA
BADANIE NIE WYMAGA SKIEROWANIA
Badanie jest nieszkodliwe
PARKING
BEZPŁATNY PARKING
Dedykowane miejsca dla naszych Pacjnetów

Co nas wyróżnia
Rex Medica Sport® w Warszawie jest referencyjną Placówką Medyczną amerykańskiej firmy GE. Nasz aparat jest wyposażony w pełen zestaw specjalistycznych cewek do badania poszczególnych części ciała. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie bardzo dokładnych obrazów takich okolic anatomicznych jak:

  • kręgosłup przy użyciu cewek umieszczonych w stole,
  • kolano przy użyciu dedykowanej cewki kolanowej,
  • bark przy użyciu specjalnych cewek dostosowanych do budowy (wielkości) stawu,
  • głowa z specjalnej cewce do badań mózgowia z możliwością dołączenia lusterka zwiększającego komfort badania. Istnieje również możliwość wykonania większości skanów głowy w ciszy – NOWOŚĆ!
  • nadgarstek przy użyciu cewki o anatomicznej budowie – daje komfort podczas badania, znacznie zwiększa jakość obrazowania.
  • stawy biodrowe – przy użyciu dedykowanej cewki,
  • staw skokowy, stopa przy użyciu dedykowanej cewki dopasowanej do anatomicznej budowy stawu,
  • inne badania przy użyciu unikatowej 16 kanałowej cewki miękkiej (flex). Tego typu cewki pomagają również w wykonaniu ww. badań kiedy z jakiegoś powodu (większy gabaryt badanej okolicy, ograniczenia ruchowe Pacjenta) nie jest możliwe wykonanie badania w cewce dedykowanej.

Czas trwania poszczególnych badań uzależniony jest od badanej okolicy i mieści się w zakresie od 20 do 60 minut.

Komfort
Tworząc naszą placówkę w Warszawie zadbaliśmy o komfort naszych Pacjentów. Jako jedyna placówka rezonansu magnetycznego wykonujemy badanie rezonansem magnetycznym większosci skanów głowy w ciszy, a przy badaniu lędźwiowego odcinka kręgosłupa istnieje możliwość odwrócenia pozycji. Pomaga to szczególnie Pacjentom, którzy czują dyskomfort przy ograniczonej przestrzeni. Dla najmłodszych jest możliwości wykonania badania rezonansem w obecności rodzica. Pomieszczenie, w których znajduje się rezonans jest w pełni klimatyzowane. Zdarza się, że niektórzy pacjenci zasypiają podczas badania MRI.
Nasz personel jest do Państwa dyspozycji. Pracownicy Rex Medica Sport udzielą informacji na każdy temat dotyczący Państwa dolegliwości.

Doświadczenie
Badanie rezonansem magnetycznym wykonuje technik elektroradiolog, który cały czas pozostaje w kontakcie wzrokowym z pacjentem. Do tego celu pracownia rezonansu magnetycznego wyposażona jest w specjalne okno. Przed badaniem rezonansem magnetycznym zostaniecie Państwo poproszeni o założenie słuchawek. Jest to konieczne, bo z wyjątkiem badania głowy, inne badanie wykonywane są przy dźwiękach o różnej tonacji. Technik poprosi również o nie poruszanie się podczas badania rezonansem. Jest to szczególnie istotne, bo tylko wtedy jesteśmy w stanie uzyskać najdokładniejsze obrazy. Pacjenci cierpiący z powodu bólu proszeni są o zażycie środków przeciwbólowych przed badaniem rezonansem magnetycznym.

Do ręki otrzymacie Państwo przycisk sygnalizacyjny, gdy z jakiegoś powodu trzeba by było przerwać badanie. Istnieje również możliwość kontaktu z technikiem podczas badania mri. Na życzenie nasz personel będzie przekazywał Państwu informacje o czasie jaki pozostał do końca badania.

Badania rezonansem magnetycznym w Rex Medica Sport opisywane są przez doświadczonych lekarzy radiologów stanowiących trzon polskiej radiologii. W naszym zespole pracują lekarze z największych warszawskich ośrodków klinicznych czynnie pracujący w szpitalach, wykładowcy Akademii Medycznej, specjaliści z doświadczeniem w pracy za granicą. Dzięki temu opisy do badań rezonansem magnetycznym są bardzo szczegółowe i pozwalają na precyzyjne leczenie.