dr hab. n. med. prof. nadzw. Aleksander Prejbisz

>dr hab. n. med. prof. nadzw. Aleksander Prejbisz
a.prejbisz

dr hab. n. med. prof. nadzw. Aleksander Prejbisz

a.prejbisz

Archiwum/Tomek Pikuła

Dr hab. n. med. prof. nadzw. Aleksander Prejbisz, specjalista chorób wewnętrznych, specjalista w zakresie nadciśnienia tętniczego (hipertensjolog), profesor nadzwyczajny w Klinice Nadciśnienia Tętniczego, Instytutu Kardiologii w Warszawie. Prof. Aleksander Prejbisz uzyskał tytuł Clinical Hypertension Specialist przyznawany przez European Society of Hypertension. Prof. Aleksander Prejbisz specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu trudnego w leczeniu i opornego nadciśnienia tętniczego, zaburzeń lipidowych, guzów nadnerczy, a także w diagnostyce i leczeniu wtórnych postaci nadciśnienia tętniczego, w szczególności pierwotnego hiperaldosteronizmu i guza chromochłonnego. Uczestniczył i uczestniczy w szeregu projektów naukowych i klinicznych związanych z opornym nadciśnieniem tętniczym, guzem chromochłonnym czy pierwotnym hiperaldosteronizmem – w tym dotyczących nowych metod diagnostycznych i terapeutycznych tych postaci nadciśnienia tętniczego.

Prof. Aleksander Prejbisz jest członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego, w którym pełni funkcję Skarbnika, a także członkiem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, European Society of Hypertension oraz European Society of Hypertension.

Ponadto, prof. Aleksander Prejbisz jest autorem lub współautorem publikacji oryginalnych  krajowych i zagranicznych, w takich czasopismach jak: Hypertension, Kidney International, Journal of Hypertension, Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism, Blood Pressure, American Journal of Hypertension, Hypertension Research, European Journal of Endocrinology i Journal of Human Hypertension. Jest również współautorem i autorem monografii, rozdziałów w monografiach i artykułów poglądowych z zakresu nadciśnienia tętniczego. Bierze czynny udział w wielu konferencjach naukowych krajowych i międzynarodowych.

FORMULARZ ZAPISU NA WIZYTĘ

ZOBACZ POZOSTAŁYCH SPECJALISTÓW

Potrzebujesz więcej

informacji?

Oddzwonimy do Ciebie.

Numer został wysłany.

Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.