dr hab. n. med. prof. nadzw. Aleksander Prejbisz

>dr hab. n. med. prof. nadzw. Aleksander Prejbisz
a.prejbisz

dr hab. n. med. prof. nadzw. Aleksander Prejbisz

a.prejbisz

Archiwum/Tomek Pikuła

Dr hab. n. med. prof. nadzw. Aleksander Prejbisz, specjalista chorób wewnętrznych, specjalista w zakresie nadciśnienia tętniczego (hipertensjolog), profesor nadzwyczajny w Klinice Nadciśnienia Tętniczego, Instytutu Kardiologii w Warszawie. Prof. Aleksander Prejbisz uzyskał tytuł Clinical Hypertension Specialist przyznawany przez European Society of Hypertension. Prof. Aleksander Prejbisz specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu trudnego w leczeniu i opornego nadciśnienia tętniczego, zaburzeń lipidowych, guzów nadnerczy, a także w diagnostyce i leczeniu wtórnych postaci nadciśnienia tętniczego, w szczególności pierwotnego hiperaldosteronizmu i guza chromochłonnego. Uczestniczył i uczestniczy w szeregu projektów naukowych i klinicznych związanych z opornym nadciśnieniem tętniczym, guzem chromochłonnym czy pierwotnym hiperaldosteronizmem – w tym dotyczących nowych metod diagnostycznych i terapeutycznych tych postaci nadciśnienia tętniczego.

Prof. Aleksander Prejbisz jest członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego, w którym pełni funkcję Skarbnika, a także członkiem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, European Society of Hypertension oraz European Society of Hypertension.

Ponadto, prof. Aleksander Prejbisz jest autorem lub współautorem publikacji oryginalnych  krajowych i zagranicznych, w takich czasopismach jak: Hypertension, Kidney International, Journal of Hypertension, Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism, Blood Pressure, American Journal of Hypertension, Hypertension Research, European Journal of Endocrinology i Journal of Human Hypertension. Jest również współautorem i autorem monografii, rozdziałów w monografiach i artykułów poglądowych z zakresu nadciśnienia tętniczego. Bierze czynny udział w wielu konferencjach naukowych krajowych i międzynarodowych.

FORMULARZ ZAPISU NA WIZYTĘ

[recaptcha]

ZOBACZ POZOSTAŁYCH SPECJALISTÓW

Potrzebujesz więcej

informacji?

Oddzwonimy do Ciebie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Rex Medica Janusz Piaskowski) jedynie do kontaktu ze mną.

Numer został wysłany.

Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.