dr n. med. Aleksander Sikora

>dr n. med. Aleksander Sikora
aleksander-sikora

dr n. med. Aleksander Sikora

Dr n. med. Aleksander Sikora jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. W 2005 r. uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na wydziale lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Jest specjalistą w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Specjalizacja:

  • ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Szczególne zainteresowania:

  • zabiegi operacyjne z zakresu chirurgii narządu ruchu

Osiągnięcia zawodowe:

  • Początkowo asystent na Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach
  • Następnie asystent w Katedrze i Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Śląskiej Akademii Medycznej
  • Kierownik/ordynator Oddziału Urazowo-Ortopedycznego Szpitala Powiatowego w Ostrowie Mazowieckiej

Ukończył kurs w zakresie ortopedii oraz chirurgii urazowej (m.in. artroskopii), kurs z zakresu USG narządu ruchu potwierdzony certyfikatem Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonografii, a także szkolenie z zakresu terapii manualnej i odnowy biologicznej.

W swojej codziennej pracy dr n. med. Aleksander Sikora zajmuje się leczeniem problemów ortopedycznych oraz urazowych narządu ruchu dzieci i dorosłych. Wykonuje m.in. blokady dostawowe i blokady okołostawowe, punkcje oraz iniekcje dostawowe. Przeprowadza zabiegi wiskosuplementacji, czyli dostawowej suplementacji kwasu hialuronowego w bezbolesnych iniekcjach. Jest to skuteczna metoda leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów, dzięki której płyn stawowy staje się bardziej lepki i elastyczny, chrząstka stawowa – bardziej śliska, ma też działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Oprócz tego, dr Sikora wykonuje badania USG narządu ruchu, w tym USG stawów biodrowych u dzieci.

Wszystkie osoby zainteresowane wizytą u dr. n. med. Aleksandra Sikory zachęcamy do kontaktu z naszą kliniką Rex Medica Sport -> https://www.rexmedicasport.pl/kontakt/ lub skorzystania z dostępnego w prawym górnym rogu formularza rejestracyjnego! Zapewniamy opiekę najlepszych specjalistów i miłą, serdeczną atmosferę!

FORMULARZ ZAPISU NA WIZYTĘ

[recaptcha]

ZOBACZ POZOSTAŁYCH SPECJALISTÓW

Potrzebujesz więcej

informacji?

Oddzwonimy do Ciebie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Rex Medica Janusz Piaskowski) jedynie do kontaktu ze mną.

Numer został wysłany.

Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.