dr n. med. Jarosław Strychar

>dr n. med. Jarosław Strychar
dr-n.-med.-Jarosław-Strychar

dr n. med. Jarosław Strychar

Dr n. med. Jarosław Strychar to absolwent Państwowego Uniwersytetu Medycznego w Mińsku, specjalista z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas pracy w licznych polskich placówkach służby zdrowia oraz podczas stażów w renomowanych ośrodkach chirurgii ręki w Wielkiej Brytanii (Londyn), Niemczech (Schwerin), Portugalii (Lizbona) i Włoszech (Savona).

Jest stypendystą Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Artroskopowej (ESSKA) oraz Europejskiej Federacji Towarzystw Chirurgii Ręki (FESSH). Obecnie wykonuje wszystkie rodzaje operacji z zakresu chirurgii ręki u dorosłych oraz wspólnie z prof. Mario Rossello (Włochy) u dzieci.

Specjalizacja:

  • ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Szczególne zainteresowania:

  • chirurgia ręki

Przebieg kariery zawodowej:

  • 2001-2003 – szkolenie z chirurgii ręki w Klinice Traumatologii i Chirurgii Ręki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
  • 2004-2005 – praca w Klinice Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Ręki Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, tytuł doktora nauk medycznych za przeprowadzone badania naukowe małoinwazyjnych metod leczenia zespołu kanału nadgarstka
  • od 2006 r. – praca w Klinice Ortopedii i Rehabilitacji Uniwersytetu Medycznego w Warszawie na stanowisku asystenta, następnie – starszego asystenta
  • 2010 r. – dyplom specjalisty z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu

Szczególne zainteresowania naukowo-praktyczne dr. n. med. Jarosława Strychara to zespoły uciskowe nerwów obwodowych kończyny górnej, głównie zespół cieśni kanału nadgarstka. Jest to choroba wywołana przez ucisk nerwu pośrodkowego w kanale nadgarstka będący efektem przewlekłych stanów zapalnych. Jego przyczyną może być np. długotrwałe wykonywanie jednostajnych ruchów rąk w nienaturalnej wymuszonej pozycji. Zespół cieśni nadgarstka najczęściej diagnozuje się u osób pracujących przy komputerze, zawodowych szwaczek, muzyków, pracowników produkcji itp. Objawia się bólem i drętwieniem palców, z biegiem czasu może dojść nawet do zaników mięśniowych.

Dr n. med. Jarosław Strychar zajmuje się kompleksową diagnostyką tego schorzenia. W razie potrzeby może zlecić wykonanie np. rezonansu magnetycznego lub badania EMG nadgarstka. W zależności od uzyskanych wyników i stopnia zaawansowania choroby, nasz specjalista dobiera odpowiednie metody leczenia. W pierwszych fazach choroby wystarczająca może okazać się rehabilitacja oraz stosowanie specjalnych ortez na nadgarstki. W zaawansowanych stadiach konieczne bywają już zabiegi z zakresu chirurgii ręki, czyli operacja cieśni nadgarstka. Wykonywany przez dr. Strychara zabieg jest bezpieczny i mało inwazyjny – polega na wykonaniu cięcia na powierzchni dłoni oraz przecięciu więzadła poprzecznego nadgarstka, które uciskając na nerw pośrodkowy powoduje dolegliwości.

Wszystkich pacjentów zainteresowanych konsultacjami u dr. n. med. Jarosława Strychara zachęcamy do kontaktu -> https://www.rexmedicasport.pl/kontakt/. Zadzwoń lub napisz do nas i umów się na wizytę w dogodnym dla Ciebie terminie!

FORMULARZ ZAPISU NA WIZYTĘ

[recaptcha]

ZOBACZ POZOSTAŁYCH SPECJALISTÓW

Potrzebujesz więcej

informacji?

Oddzwonimy do Ciebie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Rex Medica Janusz Piaskowski) jedynie do kontaktu ze mną.

Numer został wysłany.

Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.