Blokada dostawowa

>Blokada dostawowa
Blokada dostawowa 2017-11-15T06:40:00+02:00

Project Description

Blokada dostawowa – zwana również znieczuleniem dostawowym – polega na wstrzyknięciu do jamy stawu środka przeciwbólowego oraz przeciwzapalnego, który łagodzi dolegliwości bólowe. Iniekcji mogą podlegać również poszczególne struktury wchodzące w skład stawu, takie jak ścięgna, więzadła czy torebki stawowe – wówczas mamy do czynienia z blokadą okołostawową. Blokada stawowa oraz okołostawowa może dotyczyć:

  • stawu kolanowego,
  • stawu barkowego,
  • stawu łokciowego,
  • stawów nadgarstka,
  • stawu skokowego.

Wstrzyknięcie blokady stawowej to zabieg krótkotrwały – lekarz najpierw oczyszcza płynem antyseptycznym skórę, a następnie za pomocą małej igły wykonuje iniekcję. Miejsce to jest później opatrywane gazą lub bandażem. Ze względu na nakłucie skóry zabiegowi towarzyszy niewielki ból. W większości przypadków oczekiwany skutek przynosi już wykonanie jednego zastrzyku, niekiedy jednak potrzeba ich więcej. Decyzję podejmuje lekarz po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem oraz zapoznaniu się z jego dokumentacją medyczną.

FORMULARZ ZAPISU NA WIZYTĘ

[recaptcha]

Potrzebujesz więcej

informacji?

Oddzwonimy do Ciebie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Rex Medica Janusz Piaskowski) jedynie do kontaktu ze mną.

Numer został wysłany.

Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.