Konsultacje neurochirurgiczne

>Konsultacje neurochirurgiczne
Konsultacje neurochirurgiczne 2019-12-03T22:37:50+01:00

Project Description

Konsultacje neurochirurgiczne

Neurochirurg to lekarz, który specjalizuje się w diagnostyce oraz leczeniu schorzeń związanych z niewłaściwym funkcjonowaniem układu nerwowego. Wśród objawów, które powinny skłonić do wizyty u neurochirurga, znajdują się bóle i zawroty głowy, mrowienie kończyn, bóle kręgosłupa czy częste omdlenia. Osoby zainteresowane konsultacjami z doświadczonym neurochirurgiem zapraszamy do Rex Medica Sport!

Neurochirurg to lekarz, który zajmuje się bardzo szerokim zakresem schorzeń dotyczących układu nerwowego. Zaliczają się do nich między innymi:

  • ostre i przewlekłe bóle kręgosłupa,
  • przepukliny kręgosłupa,
  • deformacje kręgosłupa,
  • dyskopatie,
  • guzy kręgosłupa, również o charakterze nowotworowym,
  • uszkodzenia nerwów obwodowych,
  • nadciśnienie wewnątrzczaszkowe,
  • przepukliny mózgowo-rdzeniowe i wiele innych.

Kiedy zgłosić się do neurochirurga?

Istnieje wiele objawów, których występowanie powinno skłonić pacjenta do wizyty u neurochirurga. Zaliczają się do nich bóle oraz zawroty głowy, różnego rodzaju bóle kręgosłupa (ostre, przewlekłe, pourazowe), a także drętwienie i mrowienie kończyn czy częste omdlenia. Do neurochirurga niekiedy trafiają również pacjenci z objawami mniej typowymi – problemami z pamięcią, niedowładami, zaburzeniami słuchu czy mowy.

Na wizytę u neurochirurga za każdym razem należy wziąć ze sobą dotychczasową dokumentację medyczną.

Jak przebiega wizyta u neurochirurga?

Na początku konsultacji neurochirurgicznej lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad – pyta o historię chorób, przyjmowane leki, obserwowane objawy. Po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną neurochirurg przeprowadza podstawowe badania i w razie potrzeby kieruje na badania szczegółowe. Do postawienia diagnozy w większości przypadków konieczne bywa wykonanie m.in. badania RTG, ultrasonografii (USG), tomografii komputerowej i/lub rezonansu magnetycznego. Po postawieniu diagnozy, neurochirurg może zdecydować o leczeniu małoinwazyjnym lub – gdy zachodzi taka potrzeba – skierować pacjenta na operację.

Konsultacje neurochirurgiczne w Rex Medica Sport

W klinice Rex Medica Sport do dyspozycji pozostają neurochirurdzy posiadający wieloletnie doświadczenie w diagnostyce i leczeniu chorób kręgosłupa (przepuklina krążków, deformacje, dyskopatia) oraz guzów układu nerwowego.

Każda osoba trafiająca pod opiekę neurochirurgów z Rex Medica Sport jest traktowana w sposób profesjonalny, ale i indywidualny. Podczas konsultacji lekarz przeprowadza wywiad chorobowy, zleca dalsze badania, gromadzi i analizuje wszystkie dostępne dane. Dzięki temu uzyskiwany jest kompleksowy obraz danego przypadku, a to znacznie skraca czas diagnostyki oraz pozwala dobrać adekwatne do potrzeb metody leczenia. Pacjentom oferujemy m.in. leczenie przynoszące natychmiastową ulgę od bólu ostrego, a także terapię niechirurgiczną oraz mało inwazyjne leczenie chirurgiczne.

Wszystkie osoby potrzebujące opieki doświadczonego, wyspecjalizowanego neurochirurga zapraszamy do kontaktu -> https://www.rexmedicasport.pl/kontakt/.

FORMULARZ ZAPISU NA WIZYTĘ

[recaptcha]

Potrzebujesz więcej

informacji?

Oddzwonimy do Ciebie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Rex Medica Janusz Piaskowski) jedynie do kontaktu ze mną.

Numer został wysłany.

Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.