ul. Prosta 69, 00-838 Warszawa Godziny otwarcia: 7:00 – 21:00 +48 22 101 01 69
Szukaj

Neurolog - konsultacje

>Konsultacje neurologiczne
Konsultacje neurologiczne 2020-12-08T23:09:51+01:00

Project Description

Neurolog Warszawa – konsultacje

Neurolog

Neurolog to lekarz zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób ośrodkowego układu nerwowego i nerwów obwodowych. Zaburzenia neurologiczne często wpływają nie tylko na zdrowie fizyczne, ale i psychiczne pacjenta. W Rex Medica Sport doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, więc oferujemy kompleksową diagnostykę, dostosowaną do indywidualnych potrzeb danej osoby oraz jego rodziny.

Neurologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się chorobami obwodowego oraz ośrodkowego układu nerwowego. W ich skład wchodzą m.in. mózg oraz rdzeń kręgowy, więc lista objawów, w zdiagnozowaniu których może pomóc neurolog, jest bardzo długa. Zalicza się do nich:

 • ostre i przewlekłe bóle głowy,
 • zaburzenia widzenia,
 • zaburzenia mowy oraz słuchu,
 • problemy z koordynacją,
 • kłopoty z równowagą,
 • bóle kręgosłupa,
 • osłabienie siły mięśniowej,
 • zaburzenia czucia,
 • szumy uszne,
 • nagłe omdlenia.

Warto pamiętać, że objawy neurologiczne mają bardzo różne podłoże. Czasem są symptomem towarzyszącym albo powikłaniem takich schorzeń, jak cukrzyca czy choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa. Niekiedy ich przyczyną są niedobory witamin w diecie, a także przebyte zatrucia, infekcje, urazy, rozwijające się stany zapalne czy choroby nowotworowe.

Jak przebiega wizyta u neurologa?

Pierwsza wizyta u neurologa za każdym razem rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego oraz prostego badania, podczas którego sprawdza on podstawowe odruchy fizjologiczne, w tym tzw. odruch kolanowy (polega to po prostu na stukaniu w kolano młoteczkiem). Poza tym neurolog może prosić m.in. o dotknięcie palcem nosa z zamkniętymi oczami, sprawdzi prawidłowość mowy czy czucie powierzchowne.

Już na podstawie badania kilku różnych odruchów doświadczony neurolog jest w stanie wstępnie ustalić rodzaj zaburzenia neurologicznego. Do postawienia pełnej diagnozy potrzebne są jednak szczegółowe badania. Neurolog może więc zlecić wykonanie tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, tomografii emisyjnej PET-CT czy elektroencefalografii. Dopiero na tej podstawie można ustalić konkretny rodzaj schorzenia, a jest ich bardzo wiele. Neurolog może bowiem rozpoznawać i leczyć takie choroby, jak rwa kulszowa, padaczka, zwyrodnienia kręgosłupa, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, udary mózgu oraz stany poudarowe, nerwice, migreny i wiele innych.

Konsultacje neurologiczne w Rex Medica Sport w Warszawie

Zaburzenia neurologiczne w wielu przypadkach wpływają nie tylko na zdrowie fizyczne, ale i psychiczne pacjenta. Doświadczeni specjaliści pracujący w Rex Medica Sport pomogą rozwiązać problemy z dziedziny neurologii – począwszy od dokładnego wywiadu, poznania objawów i historii choroby, przez odpowiednie badania diagnostyczne, aż po trafną diagnozę i propozycję leczenia. Zapraszamy na konsultacje do:

 • med. Grażyny Makowskiej,
 • med. Katarzyny Kajdany (EMG)
 • med. Dariusza Jakubca.

Nasi lekarze są do dyspozycji, gotowi pomóc w powrocie do zdrowia przy użyciu najnowocześniejszych metod. Na miejscu można u nas wykonać również badania diagnostyczne.

Pacjentów wymagających konsultacji z doświadczonym neurologiem zapraszamy do kontaktu -> https://www.rexmedicasport.pl/kontakt/.

FORMULARZ ZAPISU NA WIZYTĘ

  [recaptcha]