Podanie kwasu hialuronowego

>Podanie kwasu hialuronowego
Podanie kwasu hialuronowego 2017-11-15T06:41:14+02:00

Project Description

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie, gdzie pełni funkcję składnika odżywczego dla skóry oraz mazi stawowej. Jego główna właściwość to wiązanie cząsteczek wody oraz dostarczanie jej do bardzo słabo ukrwionej chrząstki w stawach. Dodatkowo, kwas hialuronowy jest substancją lepką, dzięki czemu jest w stanie wytworzyć warstwę ochronno-odżywczą dla chrząstki stawowej. Dostawowe podanie kwasu hialuronowego pomaga wzmocnić poślizg powierzchni chrząstki oraz zahamować toczące się w niej procesy zapalne. Podanie kwasu hialuronowego wykonuje się jako:

  • terapię choroby zwyrodnieniowej stawów o różnym nasileniu,
  • okresowe uzupełnienie płynu maziowego w przypadku osób o wysokim użyciu stawów objętych schorzeniem.

Podanie kwasu hialuronowego jest zabiegiem stosunkowo bezpiecznym, rzadko wywołującym powikłania. Zazwyczaj pierwsze efekty widoczne są po około 7 dniach od iniekcji. W zależności od indywidualnych potrzeb oraz stopnia zaawansowania zmian, podanie kwasu hialuronowego można powtarzać co około 6 miesięcy.

FORMULARZ ZAPISU NA WIZYTĘ

[recaptcha]

Potrzebujesz więcej

informacji?

Oddzwonimy do Ciebie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Rex Medica Janusz Piaskowski) jedynie do kontaktu ze mną.

Numer został wysłany.

Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.