Punkcja stawu

>Punkcja stawu
Punkcja stawu 2017-11-15T06:40:53+02:00

Project Description

Punkcja stawu to zabieg polegający na pobraniu ze stawu przy pomocy igły znajdującego się tam płynu. Zabieg ma dwojakie zastosowanie. Z jednej strony, pobranie płynu, poprzez zmniejszenie ciśnienia wewnątrz stawu, pomaga zmniejszyć jego ból i opuchliznę, z drugiej –analiza biochemiczna oraz bakteriologiczna pobranego płynu pozwala ustalić przyczyny dolegliwości. Mogą nimi być:

  • infekcje,
  • urazy mechaniczne,
  • choroba reumatoidalna,
  • skaza moczanowa.

W trakcie punkcji stawu pacjent przebywa w pozycji leżącej, najczęściej z unieruchomionym stawem. Przed zabiegiem skóra jest dezynfekowana, po czym pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe. Następnie lekarz wprowadza igłę precyzyjnie w staw i za pomocą strzykawki pobiera płyn. Niekiedy punkcji stawów towarzyszy również podanie leku przeciwbólowego. Na koniec miejsce iniekcji jest opatrywane. Co do zasady, punkcja stawu jest zabiegiem bezpiecznym, nie ma licznych przeciwwskazań do jej wykonania, a poważniejsze powikłania należą do rzadkości.

FORMULARZ ZAPISU NA WIZYTĘ

[recaptcha]

Potrzebujesz więcej

informacji?

Oddzwonimy do Ciebie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Rex Medica Janusz Piaskowski) jedynie do kontaktu ze mną.

Numer został wysłany.

Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.