Rezonans magnetyczny barku

>Rezonans magnetyczny barku
Rezonans magnetyczny barku 2018-12-10T15:07:18+00:00

Project Description

Rezonans magnetyczny barku to mało inwazyjne, a przy tym wyjątkowo dokładne badanie, pozwalające na ocenę jego struktur, ilości płynu stawowego, wykrycie zmian chorobowych w chrząstkach stawowych, mięśniach, układzie naczyniowym stawu czy strukturach wewnątrzstawowych. Dzięki temu, rezonans magnetyczny barku znajduje zastosowanie w diagnostyce stanów zapalnych, procesów zwyrodnieniowych czy zmian nowotworowych. Bywa wykorzystywany pomocniczo także do rozpoznawania, planowania oraz kontrolowania skuteczności leczenia:

  • reumatoidalnego zapalenia stawów,
  • łuszczycowego zapalenia stawów,
  • niektórych przypadków septycznego zapalenia stawów,
  • niektórych przypadków osteoporozy,
  • guzów kości i guzów tkanek miękkich.

Rezonans magnetyczny barku, ze względu na swoją niską inwazyjność oraz relatywnie niegroźne skutki uboczne, może być wykonywany tak często, jak jest to potrzebne (np. w porównaniu do badania RTG). Dla uzyskania jak najdokładniejszych obrazów, lekarz może zlecić przeprowadzenie badania z dożylnym podaniem środka kontrastowego.

FORMULARZ ZAPISU NA WIZYTĘ

Potrzebujesz więcej

informacji?

Oddzwonimy do Ciebie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Rex Medica Janusz Piaskowski) jedynie do kontaktu ze mną.

Numer został wysłany.

Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.