Rezonans magnetyczny głowy

>Rezonans magnetyczny głowy
Rezonans magnetyczny głowy 2018-12-10T15:14:23+00:00

Project Description

Rezonans magnetyczny głowy to najdokładniejsza współcześnie metoda diagnostyczna, która pozwala na zobrazowanie nie tylko tkanki kostnej czaszki, ale także układu naczyniowego, nerwowego oraz miękkich struktur mózgu ukrytych za kośćmi. W porównaniu do innych badań obrazowych, rezonans magnetyczny głowy jest o wiele bezpieczniejszy – można go wykonywać tak często, jak jest to potrzebne, bez ryzyka napromieniowania tkanek. Rezonans magnetyczny głowy wykonuje się podczas diagnostyki oraz monitorowania skuteczności leczenia:

  • wad rozwojowych i schorzeń mózgu,
  • zaburzeń w funkcjonowaniu nerwów umiejscowionych w czaszce,
  • nieprawidłowości w działaniu kręgów składających się na rdzeń kręgowy,
  • chorób demielinizacyjnych (stwardnienie rozsiane, poprzeczne zapalenie rdzenia, choroba Devica, mielinoliza środkowa mostu),
  • nowotworów mózgu,
  • przewlekłych bólów i zawrotów głowy o nieokreślonej przyczynie.

Oprócz tego, rezonans magnetyczny głowy często wykonuje się przed zaplanowanymi zabiegami chirurgicznymi w obrębie czaszki – pozwala on bowiem na bardzo dokładną ocenę tkanek mózgu oraz zaplanowanie przebiegu operacji.

FORMULARZ ZAPISU NA WIZYTĘ

Potrzebujesz więcej

informacji?

Oddzwonimy do Ciebie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Rex Medica Janusz Piaskowski) jedynie do kontaktu ze mną.

Numer został wysłany.

Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.