Rezonans magnetyczny miednicy mniejszej

>Rezonans magnetyczny miednicy mniejszej
Rezonans magnetyczny miednicy mniejszej 2017-11-02T11:44:17+02:00

Project Description

Podstawowymi metodami oceny i obrazowania narządów miednicy mniejszej u kobiet są badania ginekologiczne, cytologiczne i ultrasonograficzne, zaś u mężczyzn – badanie ultrasonograficzne. Jednak ze względu na wysoką jakość dostarczanych obrazów oraz możliwość obrazowania wielopłaszczyznowego, coraz częściej są one uzupełniane o rezonans magnetyczny miednicy mniejszej. Do głównych wskazań do jego wykonania zalicza się diagnostyka:

  • zmian w jajnikach i jajowodach (u kobiet),
  • endometrioza (u kobiet),
  • łagodnych i złośliwych zmian nowotworowych szyjki i trzonu macicy (u kobiet),
  • nowotworów gruczołu krokowego (u mężczyzn).

Rezonans magnetyczny miednicy mniejszej jest szczególnie przydatny w wykrywaniu zmian we wczesnym stadium oraz do oceny stopnia zaawansowania przy kwalifikowaniu do odpowiedniej terapii. W niektórych przypadkach rezonansu magnetycznego miednicy mniejszej pacjent tuż przed badaniem może zostać poproszony o wypicie wody. Badania nie wykonuje się m.in. u kobiet w I trymestrze ciąży oraz osób z rozrusznikami serca czy wszczepionymi metalowymi zespoleniami.

FORMULARZ ZAPISU NA WIZYTĘ

[recaptcha]

Potrzebujesz więcej

informacji?

Oddzwonimy do Ciebie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Rex Medica Janusz Piaskowski) jedynie do kontaktu ze mną.

Numer został wysłany.

Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.