Rezonans magnetyczny prostaty

>Rezonans magnetyczny prostaty
Rezonans magnetyczny prostaty 2017-11-02T11:42:09+02:00

Project Description

Nowotwory gruczołu krokowego są obecnie jednym z najczęściej diagnozowanych schorzeń nowotworowych u mężczyzn powyżej 50. roku życia w całej Europie. Szacuje się też, że jest to druga – po raku płuc – najczęstsza nowotworowa przyczyna przedwczesnych zgonów u panów w tym wieku. Kluczem do skutecznej terapii raka prostaty jest wykrycie choroby we wczesnym stadium, kiedy daje duże szanse na wyleczenie. Pomaga w tym rezonans magnetyczny prostaty, wykonywany w diagnostyce:

  • łagodnych przerostów prostaty,
  • zmian nowotworowych złośliwych.

Przewagą rezonansu magnetycznego prostaty nad innymi badaniami obrazowymi jest to, że pozwala wykryć już bardzo niewielkie zmiany. Co więcej, rezonans magnetyczny prostaty jest badaniem mało inwazyjnym, bezbolesnym i stosunkowo bezpiecznym, a w większości przypadków nie wymaga nawet użycia środków kontrastowych. Trwa z reguły od 20 do 45 minut (pacjent powinien znajdować się w bezruchu, gdyż może to zafałszować obraz), a po jego zakończeniu można od razu wrócić do normalnych, codziennych aktywności.

FORMULARZ ZAPISU NA WIZYTĘ

[recaptcha]

Potrzebujesz więcej

informacji?

Oddzwonimy do Ciebie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Rex Medica Janusz Piaskowski) jedynie do kontaktu ze mną.

Numer został wysłany.

Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.