Rezonans magnetyczny stawu łokciowego

>Rezonans magnetyczny stawu łokciowego
Rezonans magnetyczny stawu łokciowego 2017-11-02T12:07:56+02:00

Project Description

Staw łokciowy jest narażony na wiele schorzeń i urazów – zarówno u osób uprawiających sport (amatorsko i profesjonalnie), jak i tych, których praca zawodowa wymusza ciągłe, jednostajne wykonywanie takich samych ruchów rąk. Uzupełnieniem badań RTG i USG wykonywanych w przypadku rozmaitych kontuzji oraz chorób tej partii ciała jest rezonans magnetyczny stawu łokciowego. Pozwala on na dokładne zobrazowanie wszystkich struktur tej okolicy i jest wykorzystywany w diagnostyce:

  • przeciążeń stawu łokciowego,
  • zwichnięć i skręceń stawu łokciowego,
  • pęknięć i złamań kości,
  • zmian w aparacie więzadłowym i ścięgnach,
  • łokcia tenisisty,
  • łagodnych i złośliwych zmian nowotworowych.

Rezonans magnetyczny stawu łokciowego pozwala na precyzyjne określenie charakteru zmian patologicznych, dokładne wskazanie ich lokalizacji oraz stopnia zajęcia sąsiednich tkanek. Jest bardzo pomocny w planowaniu leczenia operacyjnego oraz kontrolowania jego skuteczności. Dla uzyskania jak najdokładniejszych wyników, na zalecenie lekarza rezonans magnetyczny stawu łokciowego może być wykonywany z dożylnym podaniem środka kontrastowego.

FORMULARZ ZAPISU NA WIZYTĘ

[recaptcha]

Potrzebujesz więcej

informacji?

Oddzwonimy do Ciebie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Rex Medica Janusz Piaskowski) jedynie do kontaktu ze mną.

Numer został wysłany.

Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.