Rezonans magnetyczny twarzoczaszki

>Rezonans magnetyczny twarzoczaszki
Rezonans magnetyczny twarzoczaszki 2017-11-02T12:04:06+02:00

Project Description

Rezonans magnetyczny twarzoczaszki to badanie służące obrazowaniu tkanek miękkich tej okolicy. Może być wykonywany jako badanie w pełni indywidualne lub jako uzupełnienie tomografii komputerowej, ukierunkowanej przede wszystkim na zobrazowanie tkanek kostnych. Do wskazań do wykonania rezonansu magnetycznego twarzoczaszki zaliczają się:

  • nowotwory twarzoczaszki (diagnoza, ocena rozprzestrzeniania się zmian),
  • zmiany zapalne twarzoczaszki o nierozpoznanych przyczynach,
  • kontrola przed- i pooperacyjna,
  • wady rozwojowe,
  • guzy łagodne twarzoczaszki,
  • zaburzenia w kształtowaniu się tkanek.

Rezonans magnetyczny twarzoczaszki – wykonywany bez użycia środka kontrastowego lub z jego wykorzystaniem – pozwala dokładnie określić lokalizację zmian oraz zakres naciekania na sąsiadujące tkanki. Dzięki temu możliwa jest odpowiednia kwalifikacja do leczenia oraz precyzyjne zaplanowane ewentualnych zabiegów chirurgicznych. Na rezonans magnetyczny twarzoczaszki należy zgłaszać się bez makijażu, nie wolno stosować także lakieru do włosów – zawarte w nich drobinki metali mogą bowiem fałszować uzyskiwane obrazy.

FORMULARZ ZAPISU NA WIZYTĘ

[recaptcha]

Potrzebujesz więcej

informacji?

Oddzwonimy do Ciebie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Rex Medica Janusz Piaskowski) jedynie do kontaktu ze mną.

Numer został wysłany.

Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.