Rezonans magnetyczny zatok

>Rezonans magnetyczny zatok
Rezonans magnetyczny zatok 2017-11-02T12:00:13+02:00

Project Description

Zatoki przynosowe to znajdujące się w kościach twarzoczaszki przestrzenie, połączone z jamą nosową. Nawilżają i ogrzewają one powietrze wdychane przez człowieka, pełnią funkcję węchową i fonetyczną, ogrzewają podstawę czaszki oraz oczodołów. Rezonans magnetyczny zatok to badanie diagnostyczne wykonywane w trakcie rozpoznawania rozmaitych chorób i urazów zatok oraz ich okolic. Zalicza się do nich:

  • ostre i przewlekłe zapalenie zatok,
  • łagodne i złośliwe nowotwory zatok oraz jamy nosowej,
  • powikłania wewnątrzczaszkowe oraz wewnątrzoczodołowe związane z urazami mechanicznymi.

Przed wykonaniem rezonansu magnetycznego zatok wymagana jest konsultacją ze specjalistą z zakresu laryngologii. Na badanie należy zgłosić się bez makijażu, nie wolno również stosować lakieru do włosów – zawarte w kosmetykach substancje mogą bowiem powodować zniekształcenie obrazu. Na rezonans magnetyczny zatok należy wziąć ze sobą wyniki wszystkich badań obrazowych wykonywanych do tej pory. Przyjmowane leki można zażywać tak, jak dotychczas.

FORMULARZ ZAPISU NA WIZYTĘ

[recaptcha]

Potrzebujesz więcej

informacji?

Oddzwonimy do Ciebie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Rex Medica Janusz Piaskowski) jedynie do kontaktu ze mną.

Numer został wysłany.

Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.