RTG kanałów nerwów wzrokowych

>RTG kanałów nerwów wzrokowych
RTG kanałów nerwów wzrokowych 2017-11-03T05:46:19+02:00

Project Description

RTG kanałów nerwów wzorkowych wykonuje się w diagnostyce zwapnień tej okolicy, obecności metalicznych ciał obcych oraz jako element oceny ścian kostnych oczodołu. Dodatkowo, RTG kanałów nerwów wzrokowych przeprowadzane jest:

  • przy podejrzeniu zmian nowotworowych obejmujących oczodół,
  • w diagnostyce oponiaka,
  • w diagnostyce innych guzów lub torbieli uciskających na nerw.

Ponadto, RTG kanałów nerwowych wzrokowych wykonuje się w celu planowania zakresu zabiegów chirurgicznych oraz do oceny skuteczności podjętych metod leczenia. Badanie przeprowadzane jest na stojąco, trwa z reguły kilka minut, nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań (należy jedynie zdjąć biżuterię z okolic głowy). Ponieważ w trakcie badania RTG emitowane jest nieobojętne dla zdrowia promieniowanie rentgenowskie, nie wykonuje się go u kobiet w ciąży, zaś u dzieci i młodzieży do 18. roku życia – tylko w sytuacjach, gdy korzyści z jego przeprowadzenia są większe niż potencjalny niekorzystny wpływ promieniowania na organizm.

FORMULARZ ZAPISU NA WIZYTĘ

[recaptcha]

Potrzebujesz więcej

informacji?

Oddzwonimy do Ciebie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Rex Medica Janusz Piaskowski) jedynie do kontaktu ze mną.

Numer został wysłany.

Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.