RTG klatki piersiowej

>RTG klatki piersiowej
RTG klatki piersiowej 2017-11-03T05:44:22+02:00

Project Description

RTG klatki piersiowej to badanie, które pozwala ocenić stan kości składających się na klatkę piersiową (żeber, mostka, obojczyka), a także znajdujących się w tym obszarze narządów, takich jak płuca, serce czy przepona. Ponieważ różnią się one budową i stopniem przenikania promieniowania, na zdjęciu można zaobserwować każdy z nich. RTG klatki piersiowej wykonuje się w przypadku występowania następujących objawów:

  • trudności w oddychaniu,
  • krwawienie podczas kaszlu,
  • urazy klatki piersiowej,
  • długotrwały, męczący kaszel,
  • ból w klatce piersiowej.

RTG klatki piersiowej przeprowadza się również w trakcie diagnostyki gruźlicy i nowotworów, w przypadku podejrzeń złamań kości w tym obrębie oraz kontrolnie przed planowanymi operacjami. W trakcie RTG klatki piersiowej należy na moment wstrzymać oddech, nie można nosić biżuterii oraz metalowych elementów odzieży w tych okolicach, trzeba również wykonywać polecenia radiologa dotyczące przyjęcia odpowiedniej pozycji ciała. Należy również pamiętać, że co do zasady RTG klatki piersiowej nie wykonuje się u kobiet w ciąży.

FORMULARZ ZAPISU NA WIZYTĘ

[recaptcha]

Potrzebujesz więcej

informacji?

Oddzwonimy do Ciebie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Rex Medica Janusz Piaskowski) jedynie do kontaktu ze mną.

Numer został wysłany.

Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.