USG stawów

>USG stawów
USG stawów 2018-12-10T15:15:32+00:00

Project Description

USG stawów to badanie, które pozwala na ustalenie przyczyny bólu oraz innych dolegliwości wszystkich stawów w organizmie człowieka. Dzięki niemu można określić charakter zmian, ich rozległość, jest wykonywane także kontrolnie w trakcie leczenia i rekonwalescencji. Wyróżnia się następujące rodzaje USG stawów:

  • USG stawu barkowego (wskazania: stany zapalne, przeciążenia, choroby reumatyczne, zwapnienie stawu barkowego, ból i sztywność)
  • USG stawów nadgarstka i dłoni (wskazania: bóle, obrzęki, zaburzenia czucia, stany zapalne, urazy, zespół cieśni nadgarstka),
  • USG stawu kolanowego (wskazania: zwichnięcia, skręcenia, krwiaki i torbiele, reumatoidalne zapalenie stawów, urazy łąkotki i rzepki, tzw. kolano skoczka),
  • USG stawu skokowego i stopy (wskazania: ból, obrzęk, krwiaki, zwichnięcia i skręcenia, stany przeciążeniowe i reumatyczne),
  • USG stawu biodrowego (wskazania: dysplazja stawów biodrowych, przeciążenia, stawy zapalne, tzw. biodro trzaskające),
  • USG stawu ramiennego (wskazania: ból, ograniczenie ruchomości stawu, spadek siły mięśni w stawie),
  • USG stawu łokciowego (wskazania: torbiele, stany zapalne kaletek, tzw. łokieć golfisty i tenisisty, zespół kanału nerwu łokciowego).

USG stawów jest badaniem mało inwazyjnym, bezbolesnym i bezpiecznym. Do przeciwwskazań bezwzględnych zalicza się jedynie obecność oparzeń, infekcji czy otwartych ran w polu badania.

FORMULARZ ZAPISU NA WIZYTĘ

Potrzebujesz więcej

informacji?

Oddzwonimy do Ciebie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Rex Medica Janusz Piaskowski) jedynie do kontaktu ze mną.

Numer został wysłany.

Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.