ul. Prosta 69, 00-838 Warszawa Godziny otwarcia: 7:00 – 21:00 +48 22 101 01 69
Szukaj

USG

USG 2020-11-15T00:35:49+01:00

Project Description

Badanie USG w Warszawie

Badanie USG - Rex Medica Warszawa

Ultrasonografia to jedno z najpopularniejszych badań w kierunku diagnostyki wielu urazów i chorób. Wykorzystuje ono niesłyszalne dla człowieka fale dźwiękowe – odbijają się one od danego narządu czy tkanki, a echo tworzy obraz na ekranie aparatu. USG jest badaniem krótkotrwałym, bezbolesnym i całkowicie bezpiecznym, więc w zasadzie nie istnieją żadne przeciwwskazania do jego wykonywania. Nie wymaga także żadnych przygotowań ze strony pacjenta. Jednocześnie, USG charakteryzuje się wyjątkową dokładnością, gdyż pozwala wykryć zmiany o wielkości już od 0,1 mm.

W Rex Medica Sport badanie USG przeprowadza się z wykorzystaniem nowoczesnego aparatu GE Logiq S, który wyróżnia się wyjątkową precyzją i dokładnością przetwarzania obrazów. Dodatkowo, aparat posiada na wyposażeniu pełen zestaw sond (w tym sondę 18 MHz do badań niewielkich stawów), dzięki czemu możemy przy jego pomocy uzyskać obrazy stawów, tkanek miękkich i wykonać USG dopplerowskie. Aparat GE Logiq S został też wyposażony w opcję łączenia obrazów podczas badania, co pozwala na ocenę większych struktur.

W Rex Medica Sport w Warszawie oferujemy badania USG wykonywane w diagnostyce:

  • chorób jamy brzusznej (wątroby, pęcherzyka żółciowego, trzustki, nerek).
  • schorzeń naczyń krwionośnych,
  • urazów i kontuzji mięśni oraz stawów,
  • nowotworów,
  • chorób układu krążenia,
  • tętniaków,
  • ropni.

W zależności od rozległości badania, USG w Rex Medica Sport trwa od kilku do kilkunastu minut. Pacjent jest proszony o zdjęcie odzieży z okolicy poddawanej ultrasonografii, po czym specjalista z naszej placówki przykłada do niej głowicę posmarowaną specjalnym żelem. Przesuwając nim po ciele obserwuje pojawiające się na monitorze obrazy, a po zakończeniu badania najważniejsze z nich są drukowane na papierze fotograficznym.

W Rex Medica Sport badanie USG jest zawsze wykonywane przez najwyższej klasy radiologów z długoletnim doświadczeniem. Naszemu zespołowi przewodniczy dr n. med. Artur Maliborski, który jako jeden z nielicznych lekarzy w Polsce posiada trzy certyfikaty Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego: z zakresu ultrasonografii ogólnej, diagnostyki dopplerowskiej naczyń krwionośnych oraz ultrasonografii narządu ruchu.

Po zakończeniu badania nasi specjaliści wykonują jego szczegółowy opis. Znacznie skraca to czas potrzebny na diagnostykę oraz pozwala dopasować najlepszą dla danego pacjenta metodę leczenia.

FORMULARZ ZAPISU NA WIZYTĘ

    [recaptcha]