Zespół kanału łokciowego (badanie ENG nerwu łokciowego)

>Zespół kanału łokciowego (badanie ENG nerwu łokciowego)
Zespół kanału łokciowego (badanie ENG nerwu łokciowego) 2017-11-09T14:45:37+02:00

Project Description

Badanie ENG nerwu łokciowego to metoda oceny przewodnictwa tego nerwu, pozwalające na stwierdzenie obecności ewentualnych uszkodzeń, ich lokalizacji, charakteru i stopnia zaawansowania. Polega ono na naklejeniu na kończynę dwóch elektrod i stymulowaniu odpowiednich punktów bezpiecznym dla pacjenta prądem elektrycznym o niskim natężeniu, co pozwala na uzyskanie wykresu obrazującego pracę nerwu. Badanie ENG nerwu łokciowego wykonywane jest przede wszystkim w diagnostyce zespołu kanału łokciowego – schorzenia dotykającego głównie mężczyzn. Do przyczyn choroby zalicza się:

  • urazy stawu łokciowego,
  • choroby stawu łokciowego (np. reumatoidalne zapalenie stawów),
  • guzy kanału nerwu łokciowego,
  • zaburzenia ukrwienia okolicy.

Zespół kanału łokciowego objawia się m.in. drętwieniem, mrowieniem i rwaniem łokcia, dolegliwościami bólowymi, zaburzeniami czucia na przedramieniu i dłoni, problemami z chwytaniem oraz podnoszeniem przedmiotów. Badanie ENG nerwu łokciowego umożliwia postawienie precyzyjnej diagnozy i odróżnienie zespołu kanału łokciowego od innych chorób, o podobnych obajwach.

FORMULARZ ZAPISU NA WIZYTĘ

[recaptcha]

Potrzebujesz więcej

informacji?

Oddzwonimy do Ciebie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Rex Medica Janusz Piaskowski) jedynie do kontaktu ze mną.

Numer został wysłany.

Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.